چگونه بوی نم فرش را از بین ببریم؟
فرش ها یکی از وسایلی می باشند که به دلیل قرار گیری آن ها در مسیر رفت و آمد، به سرعت کثیف می شوند، در نتیجه کثیف شدن آن و شست و شو فرش ها یک امر کاملا طبیعی است. در بسیاری از موارد ممکن است در شستن فرش ها دچار تردید شوید و نسبت به خراب شدن آن ها ترس داشته باشید. یکی دیگر از مواردی که ممکن است مانع از شستن فرش ها شود، ترس از بوی نم فرش ها می باشد. در این باره باید گفت برای شست و شو فرش های خود بدون هیچگونه تردیدی اقدام کنید زیرا فرش کثیف در زیبایی منزل و دکوراسیون داخلی ساختمان به شدت تاثیر منفی دارد.

چند راهکار ساده برای از بین بردن بوی نم فرش 

    1. استفاده از جوش شیرین : یکی از روش های موثر و همچنین کاملا ساده در از بین بردن بوی نم فرش، استفاده از جوش شیرین می باشد. برای انجام این کار تنها کافی است مقداری از جوش شیرین را روی سطح فرش بپاشید. توجه کنید که برای انجام بهتر این روش ابتدا وسایل موجود روی فرش مانند میز ها و مبل ها را از روی آن بردارید سپس روی سطح فرش به مقدار کافی جوش شیرین بپاشید. لازم به ذکر می باشد که در نهایت می توانید از جاروبرقی برای جمع کردن و تمیز کردن جوش شیرین استفاده کنید در نتیجه از ریختن آن روی سطح فرش تردید نداشته باشید. بعد از این که روی سطح فرش جوش شیرین پاشیدید اجازه دهید جوش شیرین روی فرش باقی بماند تا زمانی که بوی نم فرش کاملا از بین رود. ناگفته نماند که مدت زمان لازم جهت از بین رفتن بوی نم فرش یک شبانه روز می باشد. در نهایت تنها کافی است از جاروبرقی برای تمیز کردن سطح فرش استفاده کنید.
    1. ترکیب جوش شیرین و سایر رایحه ها : یکی دیگر از روش های موثر در از بین بردن بوی نم فرش ها، ترکیب جوش شیرین با سایر رایحه ها می باشد. دراین روش می توانید رایحه مورد نظر را با مقداری جوش شیرین ترکیب کنید و سپس مورد استفاده قرار دهید. بعد از این که ترکیب به دست آمده را روی سطح فرش پاشیدید چند ساعت و یا یک شبانه روز به فرش اجازه دهید تا بوی نامطبوع را نابود کند، در نهایت می توانید برای جارو کردن فرش اقدام کنید.
    1. جوش شیرین و گیاهان معطر خشک : یکی دیگر از راهکار های ساده برای از بین بردن بوی نم فرش، استفاده از ترکیب جوش شیرین و گیاهان خشک معطر می باشد. برای انجام این روش می توانید گیاه معطر مورد نظر را در غذاساز قرار دهید و آن را به خوبی پودر کنید و پودر کردن آن باعث می شود تا گیاه خشک شده به ذرات ریز تری تبدیل شود. حال کافی است جوش شیرین را با گیاه پودر شده ترکیب کنید و سپس آن را روی سطح فرش بپاشید. اجازه دهید تا بوی نم فرش به خوبی از بین برود و سپس برای جارو کردن فرش اقدام کنید.
    1. استفاده از لیمو ترش : لیمو ترش یکی از میوه هایی می باشد که خاصیت اسیدی دارد که در از بین بردن بوی نم فرش موثر عمل می کند. برای این کار می توانید تعدادی لیمو ترش را بردارید و آن ها را به تکه های مختلف تقسیم کنید، سپس تکه های به دست آمده از لیمو ترش را روی سطح فرش قرار دهید و اجازه دهید تا لیمو ترش ها تاثیر های خود را روی بوی نامطبوع فرش بگذارند. در نهایت اگر فرش نیاز به شست و شو دارد می توانید برای شستن آن اقدام کنید.

 

تاریخ ثبت : 1400/10/06

ثبت دیدگاه شما راجع به این مطلب