چگونه انواع لکه های چای را از روی فرش تمیز کنیم؟
کثیف شدن و ظهور انواع لکه ها بر روی فرش از جمله تجاربیست که میتوان گفت تقریبا برای همه افراد پیش می آید. از آنجایی که شستن زیاد فرش به خصوص فرش دستبافت منجر به از هم گسیختن تار و پود آن می شود و روند از بین رفتن و پوسیدگی را نیز را تسریع میکند لازم است با روش های خانگی تمیز کردن و از بین بردن انواع لکه ها از روی فرش آشنا باشید
پاک کردن لکه چای یاقهوه از روی

بتدا چای و قهوه ریخته شده را هرچه سریع تر با یک قاشق از سطح فرش جمع کنید و سپس با یک پارچه ی نخی روی قسمت لک شده بکشید. در مرحله بعدی یک پارچه تمیز دیگر بردارید و آن را به آب و سرکه سفید آغشته نمایید و همراه با کف مناسب روی قسمت مورد نظر بکشید تا کاملا از بین برود.

در این روش پیشنهاد میشود به محض ریخته شدن چای روی فرش آن را با آب سرد و مواد شوینده ی مناسب شست و شو دهید.

در صورتی که شست وشوی سریع فرش برایتان امکان پذیر نبود بهتر است کمی نمک بر روی سطح لک شده بریزید و کمی صبر نمایید ، با انجام این عمل مشاهده میکنید که کم کم لکه چای جذب نمک خواهد شد و تا حد زیادی از بین میرود. در مرحله بعدی نیز محل مورد نظر را با آب گرم و مواد شوینده تمیز کنید.

در این روش پیشنهاد میدهیم کمی ماست روی لکه چای بریزید و بعد از گذشت چند دقیقه آن را با استفاده از یک قاشق بردارید. سپس محل لکه را با یک دستمال نم دار تمیز نمایید.

منبع:سایت زیلومه
تاریخ ثبت : 1398/02/17

ثبت دیدگاه شما راجع به این مطلب