چه نکاتی را در شست و شو فرش باید رعایت کنیم؟
شست و شو فرش امری مهم است. فرش ها یکی از المان های بسیار مهم در دکوراسیون داخلی منازل و ساختمان ها می باشند. فرش ها سطح مساحت زیادی از ساختمان را تحت پوش قرار می دهند و به دلیل این که در محلی استفاده می شوند که محل رفت و آمد است، زودتر کثیف می شوند.

در حقیقت کثیف بودن فرش ها به شدت در زیبایی منزل و همچنین فرش تاثیر منفی خواهد داشت. در اینجا قصد داریم به بیان نکات مهم در شست و شو فرش ها بپردازیم.

نکاتی که در شست و شو فرش باید رعایت کنیم

  1. عدم لوله کردن فرش : از لوله کردن فرش ها بعد از شست و شو به شدت خودداری کنید. در حقیقت لوله کردن فرش ها بعد از شست و شو باعث صدمه به بافت فرش می شود و ممکن است رنگ نخ های به کار رفته در بافت فرش به قسمت های مختلف منتقل شوند.
  2. نحوه شست و شو فرش : نحوه شستن فرش یکی از مهم ترین نکاتی می باشد که در هنگام شست و شو باید به آن توجه کرد. به عبارت دیگر فرش ها را در جهت خاب آن ها شست و شو دهید. اگر فرش ها را بر خلاف جهت فرش شست و شو دهید به بافت فرش صدمه ای جدی وارد خواهد شد.
   1. درجه حرارت آب : از دیگر نکات مهم در هنگام شست و شو فرش ها، درجه حرارت آب مصرفی می باشد. از آب با درجه حرارت بالا برای شستن فرش ها استفاده نکنید. آب سرد بهترین گزینه برای شست و شو فرش ها می باشد.
   1. خیس نکردن فرش : اگر فرش مورد نظر شما از نوع دستباف است قبل از شستن، سطح آن را خیس نکنید. اگر سطح فرش را قبل از شست و شو خیس کنید ممکن است رنگ آن پخش شود، در نتیجه ماده شوینده مانند شامپو فرش را با استفاده از آب رقیق کنید و سپس مورد استفاده قرار دهید.
    
تاریخ ثبت : 1400/08/10

ثبت دیدگاه شما راجع به این مطلب