رئیس هیات امنای شهرک صنعتی سلیمان صباحی: وضعیت واحدهای تولیدی فرش ماشینی بحرانی است
پس از گذشت پنج ماه همچنان وضعیت واحدهای تولیدی فرش ماشینی در آران و بیدگل بحرانی است.
به گزارش عصر فرش به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ رئیس هیات امنای شهرک صنعتی سلیمانی صباحی در نشست شورای اداری آران و بیدگل گفت: با وجود پیگیری های متعدد و همچنین بازدید مسوولان کشوری و استانی از واحدهای تولیدی فرش ماشینی در آران و بیدگل، وضعیت این واحدهای همچنان بحرانی است.
عبدالرحیم مفیدی افزود: نبود مواد اولیه و گرانی بیش از حد آن موجب کاهش شیفت های کاری به یک شیفت و تعطیلی برخی از واحدهای تولیدی شده است.
وی با اشاره به قول مساعد معاون وزیر برای تخصیص ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومانی برای خرید مواد اولیه گفت: هنوز هیچ اقدامی در این زمینه انجام نشده است.
مفیدی با اشاره به مدیریت نامناسب در شرکت های بالا دستی مانند پتروشیمی که تامین کننده برخی از مواد اولیه فرش ماشینی است، افزود: این شرکت ها مواد اولیه خود را با قیمت کمتر از چهار هزار تومان تهیه می کنند ولی مواد تولیدی خود را به قیمت ارز آزاد عرضه می کنند.
وی مسائل مربوط به سند شهرک های صنعتی آران و بیدگل، کمبود فشار برق در شهرک ها و نبود آب مورد نیاز در واحدهای صنعتی را از دیگر مشکلات این صنعت عنوان کرد.
رئیس هیات امنای شهرک صنعتی هلال هم گفت: مشکلات نبود مواد اولیه موجب تعطیلی ۸۰ درصد صنعت شهرستان آران و بیدگل شده است.
سعید رزمی منش افزود: با وجود قول مساعد مسوولان و با توجه به اینکه اشتغال آران و بیدگل و کاشان وابسته به فرش ماشینی است، هنوز اقدامی برای حل مشکل تامین مواد اولیه انجام نشده است
www.asrefarsh.com
تاریخ ثبت : 1397/06/12

ثبت دیدگاه شما راجع به این مطلب