لزوم تغییر در استفاده از مواد اولیه تولید داخل برای تولید فرش ماشینی: برخی از نیازهای تولید فرش ماشینی می تواند با محصولات ایرانی تامین شود.
فرماندار کاشان گفت: برخی از نیازهای کارخانه های تولید فرش ماشینی می تواند با محصولات ایرانی تامین شود که در این راستا باید تغییری در استفاده از مواد اولیه تولید داخل داشته باشیم.

به گزارش خبرنگارعصر فرش حمیدرضا مومنیان در نشستی خبری به مناسبت هفته دولت با اشاره به ایجاد ۲۶۳ فرصت شغلی در قالب ۲۴۲ طرح هفته دولت افزود: روند رو به رشد اشتغال کاشان کند شده و تلاش برای حفظ اشتغال موجود و کنترل توان تولید داخلی به رغم وجود برخی تنگناها در دستور کار قرار دارد.

وی با بیان اینکه در سال جاری تعطیلی منجر به اخراج در بخش صنایع نداشتیم، گفت: اقدام هایی تا پایان سال جاری صورت خواهیم داد که امید می رود منجر به تغییراتی در بحث اشتغال شهرستان کاشان شود.

فرماندار کاشان بیان کرد: بیش از ۷۵ درصد سرمایه گذاری صنعت فرش ماشینی کشور در منطقه است که فرصتی برای توسعه فراهم کرده اما برخی تکانه ها می تواند آنها را به تهدید تبدیل کند.

او اضافه کرد: تامین برخی قطعات مصرفی ماشین آلات، رنگ و الیاف جزء مشکلات واحدهای تولیدی می باشد که در این راستا نشست های گوناگونی با صاحبان صنایع و مسئولان استانی و کشوری برگزار شده است.

مومنیان عنوان کرد: برخی از نیازهای کارخانه های تولید فرش ماشینی می تواند با محصولات ایرانی تامین شود و در این راستا باید تغییری در استفاده از مواد اولیه تولید داخل داشته باشیم.

وی همچنین گفت: اولویت پرداخت صنایع، حقوق کارگران است اما برای برخی موارد خاص راهکارهایی مانند بیمه بیکاری نیز پیش بینی شده است.

فرماندار کاشان در ادامه قانون را ناموس جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد و گفت: جزئی ترین مشکلات از افزایش خودسرانه قیمت تا احتکار به جد بررسی می شود، گرچه تعهد مردم ولایتمدار دار المومنین موجب شده تا به رغم مشکلات دیگر نقاط کشور، کاشان با مشکل خاصی رو به رو نباشد.

مومنیان تصریح کرد: ۲۴۲ طرح با تلاش ۲۶ دستگاه اجرایی  در ۱۱حوزه عمران و بهسازی شهری، عمران و بهسازی روستایی، آموزشی و خدماتی، انرژی (برق)، میراث فرهنگی، کشاورزی، آب و فاضلاب روستایی و شهری، ورزش و جوانان، راهداری و حمل و نقل جاده ای، بهداشت و درمان و مخابرات همزمان با هفته دولت در کاشان افتتاح یا عملیات اجرایی ساخت آن آغاز می شود.

وی در پایان گفت: طرح های آماده اجرا و یا بهره برداری در چهار بخش مرکزی، قمصر، نیاسر و برزک در قالب آئین هایی جداگانه رونمایی خواهد شد.

به گفته وی، میزان دستاوردهایی که در هفته دولت رونمایی خواهد شد، نسبت به سال گذشته ۲۸ درصد و از نظر اعتبار تخصیصی به رغم تنگناهای مالی و اقتصادی با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی ۳۰ درصد افزایش یافت.

مومنیان در پایان گفت: ۵۵۰ میلیارد ریال از اعتبارات طرح ها از محل اعتبارهای استانی، ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبارهای ملی، ۴۳۰ میلیارد ریال منابع بانکی و تسهیلات و یک هزار و ۵۸۰ میلیارد ریال نیز سرمایه گذاری بخش خصوصی تخصیص یافته است.

خبرنگار: حرمت سادات متولی

www.asrefarsh.com
تاریخ ثبت : 1397/06/04

ثبت دیدگاه شما راجع به این مطلب