بزرگترین فشار اقتصادی کشور بر صنعت فرش ماشینی منطقه کاشان واردشد.
معاون استاندار و فرماندارکاشان گفت: بزرگترین فشار اقتصادی در شرایط فعلی کشور بر صنعت فرش ماشینی در این منطقه وارد آمد اما باوجود نبود مواد اولیه و نوسانات ارزی احتکار و گران فروشی فرش را در کاشان نداشتیم و تولیدکنندگان این صنعت تولید را در حمایت از کالای ایرانی رها نکردند.


به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران (عصرفرش) حمید رضا مومنیان، پنجشنبه  ۱۱ مرداد در نشست شورای اداری که با حضور حمید بعیدی نژاد سفیر جمهوری اسلامی ایران در انگلستان درسالن دکتر قریب دانشگاه علوم پزشکی کاشان برگزارشد گفت:بزرگترین فشار اقتصادی در شرایط فعلی کشور بر صنعت فرش ماشینی در این منطقه وارد آمد چون ۸۰ درصد اشتغال، تولید و سرمایه گذاری کاشان در حوزه فرش ماشینی است.

وی با تقدیر از تولیدکنندگان فرش ماشینی در کاشان گفت: با وجود نوسانات ارز و تامین الیاف مورد نیاز، شرایط سختی را پشت سر گذاشتند و حاضر نشدند، تولید را رها کنند.

به گفته وی، با اینکه آنها می دانستند الیاف در حال گران شدن است اما اجازه ندادند که روند دسترسی تولیدکنندگان به نخ با مشکل مواجه شود و احتکار در این حوزه بطور مطلق وجود نداشت و تلاش کردیم گرانفروشی نیز نشود.

فرماندار کاشان همچنین با توجه به شرایط حساس کشور، افزود: برای دوری از تنشها، تصمیمها باید سنجیده و در محور قانون باشد.

مومنیان همچنین از مردم خواست بیش از پیش مراقب جنگ روانی دشمن علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی باشند چون هدف دشمن از این گونه اقدامها، ایجاد ناآرامی در کشور است.

وی با بیان اینکه مشکلات کم و بیش در هر دوره و دولت وجود داشته است، گفت: با حفظ وحدت و انسجام که مورد تاکید مسئولان است و با هوشیاری و بصیرت مردم این مشکلات پشت سر گذاشته خواهد شد.

www.asrefarsh.com

تاریخ ثبت : 1397/05/16

ثبت دیدگاه شما راجع به این مطلب